Menu główne

Elementy składowe strony www

cykloid-porad600

  • Domena - adres twojej strony

Domena to twój adres strony, który ma następującą postać: http://twoja_domena.pl. Jeżeli nie posiadasz swojej domeny, należy w pierwszej kolejności wybrać nazwę domeny, sprawdzić czy jest dostępna a następnie dokonać zakupu domeny. W sieci istnieje wiele serwisów oferujących możliwość zakupu domeny.

Czytaj więcej...

Instalacja LibreOffice 4.0 w Kubuntu - krok po kroku-1

ubuntu560

Jako, że najnowszej wersji pakietu Libre Office nie ma jeszcze w oficjalnych repozytoriach, więc jedynym sposobem na jego uruchomienie jest samodzielna instalacja aplikacji z pobranych paczek. Proces instalacji nie jest trudny, jednak początkującym użytkownikom może nastręczać pewne trudności. W artykule znajdziesz szczegółowe wskazówki,  jak zainstalować LibreOffice 4.0 przy użyciu terminala. Poradnik dedykowany jest szczegółnie początkującym użytkownikom Linuksa, którzy nie mają wprawy w pracy z terminalem. Zaprezentowany sposób dotyczy instalacji w dystrybucji Ubuntu z zainstalowanym środowiskiem KDE (Kubuntu).

Czytaj więcej...

Gavick News Pro + K2 wyświetlanie username zamiast name

Problem: Wyświetlanie nazwy użytkownika w module Gavick News Pro dla artykułów z K2
związany z: moduł Gavick News Pro v.3.1.3
system CMS: Joomla 2.5.7
komponenty: K2 v.2.5.7

Aby wyświetlić nazwę użytkownika[username] zamiast nazwy rzeczywistej [name] w module Gavick News Pro dla artykułów z komponentu K2 nalezy dokonać następujących zmian w kodzie:

modules/mod_news_pro_gk4/gk_classes/gk.source.k2.php

Czytaj więcej...

Kontakt

CYKLOID PRO   Cezary Śliwakowski

email   kontakt@cykloid.com
tel.        507 55 12 44